01 / 01

NewsSlide

 • Baherden Çimento İkinci Etap Fabrikası'nın açılışı

  #Türkmenistan #Baharden #CementPlant 

  "Bilim Makina A.Ş. olarak, anahtar teslimi gerçekleştirdiğimiz Türkmenistan - Baherden Çimento İkinci Etap Fabrikası'nın açılışı, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Sayın Serdar Berdimuhamedov'un katılımıyla gerçekleşmiştir."  22.05.2024

   

 • İş adamı Ali Ağaoğlu Elazığ'da Çimento Fabrikasını İnceledi

  DHA
  İş adamı Ali Ağaoğlu, Elazığ İş kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık'ın, Baskil İlçesi'nde mart ayında üretime başlayacak ve 475 kişinin istihdam edileceği, günlük 5 bin ton kapasiteli çimento fabrikasında incelemelerde bulundu.
  Baskil İlçesi Pınarlar Mevki'inde yapımı devam eden çevre dostu çimento fabrikasını iş adamı Atalay Şahinoğlu ile birlikte ziyaret eden iş adamı Ali Ağaoğlu, fabrika sahibi iş kadını Prof. Dr. Yasemin Açık'ı tebrik etti. ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, ziyaretlerinden dolayı Ağaoğlu ve yanındaki iş adamlarına teşekkür etti. Prof. Dr. Açık, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Çevre dostu olan fabrikamızı ziyaret eden ülkemizin başarılı iş adamlarından Ali Ağaoğlu ve ekibini burada ağırlamaktan mutlu oldum. Değerli bir iş adamının bizlere güç vermesi önemlidir. Ülkemizde kardeşlik ve barış ortamının oluşmasıyla birlikte, yatırımların da artmasını umut ediyorum. Çözüm sürecini konuştuğumuz dönemde vatanına sahip çıkma; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlendirilmesinde iş dünyasının yatırım yapması çok önemlidir" dedi.

  Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da ziyaret sırasında yaptığı değerlendirmede, dağın tepesinde fabrikayı gördüğünde şoke olduğunu söyledi. Ağaoğlu, "İş dünyasında böylesi güzel bir yatırımı yapan, başarılı bir iş hanımın olması son derece önemlidir. İstihdama olan katkınızdan dolayı da saygıyla önünüzde eğiliyorum. Bu yatırımı dağ başında gerçekleştiren koca yürekli Yasemin Hanım’a teşekkür ediyorum. Örnek alınması gerekir, bu başarılarından dolayı kutluyorum" diye konuştu.

  İstanbul Ticaret Odası Meclisi eski başkanı iş adamı Atalay Şahinoğlu ise, Elazığ’a gelmekten ve bu fabrikayı görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "Burada gördüklerimden çok etkilendim. Zor şartlar olmasına rağmen, ekipler çalışıyor. Türk insanının kutlanması, ülkenin enerjisini bu tür eserlere harcaması gerekiyor. Ben 75 yaşındayım, uzun yıllardır iş dünyasının içerisindeyim, ilk defa böylesine başarılı, her elinde bir hüner olan bir hanımı gördüm. Bu yatırımdan dolayı Yasemin Hanım’ı tebrik ediyorum" dedi.

  Bilim Makina Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Bilim de iş kadını Prof. Dr. Yasemin Açık'a yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür etti.

  aliagaolutopluresim

 • "Elazığ Çimento" Projenin Sonuna Doğru Gelindi

   • SYCS Elazığ Çimento Fabrikası %100 yerli proje ile üretilmiş bir fabrikadır.  1,5  yıldır BİLİM MAKİNA ekibi olarak projenin son aşamalarına erişmiş durumdayız.
   • Tesis  işletmeye   alındığında   5000 t/g Klinker ve 6000 t/g  Çimento üretecektir. Tesis  Ocak 2016 içinde  devreye  alınacaktır.

  elazignews

 • MEDCEM "Devreye Alma"

  MEDCEM  Mersin’de yaklaşık 1,5 yıl once start verilen projenin  devreye alma işlerini bitirmiş bulunmaktayız.  MEDCEM  Türkiye’nin en büyük kapasiteli Çiemnto Fabrikası olma ünvanını taşıyor. Üretimi 11,500 t/g  klinker ve  13000 ton/gün  çimento olup, tesisin garanti  edilen nominal kapasitesi 10.000 t/g  dür.

  • 1
 • BTSO "Ekonomiye Değer Katanlar Ödülünü Aldık."

  • 21.12.2015’ de Bilim Makina A.Ş. Yönetim K. Bşk. Mehmet Cemal BİLİM, CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın elinden Bursa’da 4 kuruluşa verilen, “EKONOMİYE DEĞER KATANLAR, DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ 2015" ödülünü aldı.
   Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının bu ödülü ile şirketimiz bilhassa çimento sanayii yatırımlarının yerli imkanlar ve yerli mühendislikle yapılması konusundaki kararlı tutumuna daha bir şevkle devam edecektir. Yönetim Kurulu Başkanımız 30 küsur yıllık Çimento Sanayii deneyimi boyunca, projesinden itibaren yerli yapılacak bir çimento fabrikasını hedeflemiştir.
   Bugün bu hedefe ulaşmış bulunuyoruz.
Go to top